32 PAYLAŞIM PLATFORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

32 PAYLAŞIM PLATFORUMU

...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sağlam'ın kura yorumu

YazarMesaj
Admin
Admin

Sağlam'ın kura yorumu Empty
MesajKonu: Sağlam'ın kura yorumu   Sağlam'ın kura yorumu Icon_minitimeCuma Ağus. 01, 2008 1:17 pm

Sağlam'ın kura yorumu

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam UEFA Kupası'nda eşleştikleri Siroki Brijeg'in kendilerinden zayıf bir ekip olduğunu ancak hiçbir maçın oynanmadan kazanılmayacağını söyledi. Sağlam, yeni sezon hazırlıklarını sürdürdükleri Avusturya'da bu akşam yapılan antrenman sonrasında UEFA Kupası 2. ön eleme turundaki rakipleri Siroki Brijeg'i değerlendirdi.

Sağlam kura öncesinde kendilerinden zayıf bir takımla eşleşmeyi planladıklarını belirterek, "Fakat futbolda bir gerçek var; maçlar oynanmadan kazanılmaz. Turlarda hiçbir maçın sonucu ortaya çıkmadan geçilmez. Biz rakibimizi ciddiye alyor ve olaya çok ciddi bakıyoruz. Bir sıkıntı yaşamak istemiyoruz. İlk maçın deplasmanda olması bir avantaj gibi görünüyor. Bu avantajı değerlendirip işimizi ikinci maça bırakmak istemiyoruz. Siroki Brijeg, Bosna liginde geçtiğimiz sezonu liderin 1 puan arkadasında ikinci sırada tamamladı. Kadrosunda 6 Brezilyalı ve orta Avrupalı yabancı futbolcular bulunduğunu biliyoruz. Bosna futbolunun son yıllardaki maddi anlamda en güçlü takımı diyebiliriz. Futbola yeni yeni yatırım yapan ve futbolu ciddiye alan bir ekip. Ama yine söylüyorum biz rakibimizi ciddiye alıyoruz. Bu ciddiyetle de turu ikinci karşılaşmaya bırakmadan rakibimizi eleyeceğimizi düşünüyorum" dedi.

Sağlam karşılaşmaya 14 gün kala futbolcularının iyi bir durumda olduğunu ve her geçen gün hem fiziksel hem de mental açıdan iyi bir duruma geldiklerini ifade ederek, "Her geçen gün daha iyiye doğru bir gidişimiz var. Ayrıca oynadığımız hazırlık maçlarında sistem ve futbol anlayışımız hakkında gerekli bilgileri elde ediyoruz. 14 günlük süre içerisinde de görmüş olduğumuz eksiklikleri gidermeye çalışacağız. Takımımızın şu anki durumu futbolcularımızın olaya yaklaşımı çok iyi bir seviyede, bunun neticesinde de çok güzel bir hava yakaladık. Ben takım içindeki bu birbirlik, beraberlik ve takım ruhunun bize çok güzel günler yaşatacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA
https://paylasim32.yetkin-forum.com

Sağlam'ın kura yorumu
1 sayfadaki 1 sayfası